Listwy sufitowe

Gzymsy i listwy sufitowe styropianowe

Nowoczesne listwy sufitowe, które dodają wnętrzom charakteru

W ostatnim czasie starannie wykonane listwy sufitowe ponownie cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na wnętrzach wyróżniających się niepowtarzalnością i charakterem. Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio zaprojektowane listwy okazują się wyjątkową ozdobą wnętrza, która sprawia wrażenie większej przestrzenności i wyróżnia dane pomieszczenie spośród innych aranżacji. Warto przy tym wspomnieć, że duże uznanie zdobywają również gzymsy sufitowe, które bardzo dobrze prezentują się w połączeniu z oświetleniem LED-owym. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, czym jeszcze charakteryzują się listwy przysufitowe i w jaki sposób dobrać je do wnętrz, aby pięknie się z nim komponowały.

Kiedy warto zdecydować się na listwy przysufitowe?

Jako producent sztukaterii z dużym doświadczeniem coraz częściej obserwujemy, że listwy przysufitowe styropianowe pojawiają się w wielu nowoczesnych wnętrzach i świetnie przy tym łączą się z pozostałą częścią aranżacji. W wielu przypadkach okazują się ciekawym oraz nieco kontrastowym elementem w pomieszczeniach utrzymanych w minimalistycznym lub nowoczesnym stylu, przyciągając uwagę domowników oraz gości, a także sprawiając, że pokój wydaje się lepiej przemyślany. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że listwy sufitowe będą także godnym uwagi rozwiązaniem we wnętrzach zaprojektowanych w duchu klasycznym, czyli na przykład w stylu angielskim oraz vintage - wówczas stają się naturalnym uzupełnieniem aranżacji, które występuje w prostych lub wzorzystych formach.

Oprócz tego niewątpliwą zaletą listew sufitowych okazuje się możliwość zamaskowania z ich pomocą ewentualnych uszkodzeń ścian lub nierównego malowania. Dzięki temu, że gzymsy przysufitowe montuje się w miejscu łączenia ściany z sufitem, nie trzeba aż tak bardzo martwić się o staranne wykończenie malowania. Ponadto tego typu ozdoby minimalizują widoczność śladów pozostawionych po wbitych gwoździach, różnego rodzaju nierównościach czy zaciekach. Z tego też powodu często okazują się ułatwieniem remontu, zapewniając estetyczne i dopracowane wykończenie poszczególnych wnętrz.

Listwy przysufitowe styropianowe i gipsowe - który materiał sprawdzi się lepiej?

W minionych latach przez długi czas niesłabnącą popularnością cieszyły się listwy przysufitowe gipsowe, które wyróżniają się wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponadto tego typu listwy bardzo dobrze się prezentują, minimalizując widoczność łączeń i zapewniając wysoką estetykę wnętrza. Mimo to obecnie wiele osób decyduje się na listwy przysufitowe styropianowe, które często charakteryzują się niższą ceną i nieco szybszym czasem realizacji. Warto dowiedzieć się, który materiał okaże się lepszym wyborem w konkretnym przypadku i bardzo dobrze spisze się w wybranych wnętrzach.

Decydując się na inwestycję w listwy sufitowe wykonane z gipsu należy pamiętać, że tego typu materiał jest nieco cięższy od sztukaterii styropianowych, co sprawia, że należy je dodatkowo zabezpieczać podczas montażu. Dlatego też inwestorzy często dochodzą do wniosku, że w przypadku listew sufitowych odporność na zniszczenia nie jest aż tak istotna ze względu na ich umiejscowienie.

Proponowane przez nas listwy przysufitowe powstałe ze styropianu również wyróżniają się precyzyjnym wykończeniem i bardzo dobrze prezentują się w miejscu łączeń ścian z sufitem. Warto wspomnieć, że przy prawidłowo przeprowadzonym montażu ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych znacząco spada. Dlatego też ze względu na niższą cenę tego typu listwy zyskują coraz więcej zwolenników i często pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach. Ich niewątpliwą zaletą okazuje się fakt, że pięknie komponują się w połączeniu z oświetleniem LED-owym, które również stanowi obecnie popularną ozdobę wnętrz.

Gzymsy sufitowe proste i ozdobione wzorami - co warto wiedzieć o ich wyborze?

Inwestorzy lub projektanci, którzy decydują się na zamontowanie w pomieszczeniu listew sufitowych, mogą również z powodzeniem wybierać spośród różnych rodzajów ich wykończeń. Osoby, którym zależy na prostych, ale jednocześnie efektywnych rozwiązaniach, docenią listwy pozbawione dodatkowych zdobień, które można łatwiej dopasować do różnych aranżacji. Co więcej, tego typu listwy bardzo dobrze sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych lub w takich, w których pojawia się już wiele innych ozdób. Dlatego też w naszej pracowni zapewniamy możliwość wyboru produktów, które cechują się prostą i klasyczną formą.

Nowoczesne listwy przysufitowe występujące w różnych wzorach będą godnym uwagi rozwiązaniem dla osób, które chciałyby uzyskać oryginalne i mające swój własny charakter wnętrza. W naszej ofercie znajdują się listwy wyróżniające się przemyślanymi zdobieniami, które pięknie się prezentują za sprawą starannie wykonanych projektów i niezwykle precyzyjnego montażu. Warto przy tym wspomnieć, że klienci zyskują możliwość obejrzenia wizualizacji poszczególnych propozycji wzorów, co znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu tego typu elementów.

Warto również zwrócić szczególną uwagę na gzymsy sufitowe, które podobnie jak listwy w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Gzymsy dekoracyjne wyróżniają się między innymi zdobieniami. Z tego też powodu są często wybierane podczas wykańczania wnętrz utrzymanych w stylu angielskim czy retro. Mimo to w połączeniu z oświetleniem ledowym, które w przypadku gzymsów można z łatwością zamontować w taki sposób, aby nie były widoczne łączenia, bardzo dobrze prezentują się także w nowoczesnych pomieszczeniach oraz w połączeniu ze stylem glamour. Wówczas stają się ciekawą alternatywą dla lamp stojących lub biurowych, zapewniając we wnętrzu przytulną, ciepłą atmosferę ułatwiającą udany wypoczynek.

KLIKNIJ W WYBRANY WZÓR ABY OBEJRZEĆ JEGO WIZUALIZACJĘ


Skontaktuj się z nami
Wyrażam zgodę na kontakt i zezwalam na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.