Sztukateria styropianowaSztukateria ze styropianuSztukateria styropianowa – czym się charakteryzuje?

Jeśli zależy Państwu na najwyższej jakości ozdobie elewacji budynku lub ścian i sufitów w jego wnętrzu, warto rozważyć sztukaterię styropianową. Tego rodzaju nowoczesne elementy dekoracyjne sprawdzą się zarówno w domach prywatnych i budynkach wielorodzinnych, jak i w przypadku nieruchomości o charakterze publicznym i komercyjnym. Zmyślny sposób na ozdobę elewacji przyciąga wzrok, podkreślając urodę bryły budynku i stanowiąc ozdobę dla jego stolarki okienno-drzwiowej. Dla osoby postronnej nie sposób dopatrzeć się, że sztukateria jest styropianowa. To łatwy sposób na szybką i diametralną zmianę designu nieruchomości, który wspaniale komponuje się z eleganckim otoczeniem. W zależności od Państwa potrzeb do wyboru pozostają piękne wzory podparapetników, gzymsów, pilastrów, listew elewacyjnych, bonii, kornerów pod dach i nad okna, zworników, wsporników oraz wielu innych. Prefabrykowane materiały w postaci płaskiej posiadają ozdobne brzegi. Doskonale współgrają zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym budownictwem.

Jakie atuty posiada sztukateria ze styropianu?

Czytaj więcej … Sztukateria styropianowa jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. Charakteryzuje się również wyjątkową trwałością. Sztukateria ze styropianu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych, bez względu na aktualną porę roku. Wynika to z pokrycia sztukaterii grubą, utwardzającą powłoką cementowo-wapienną, w której zatapiane są dodatkowe zbrojenia w postaci siatki z włókna szklanego. Kolejny atut sztukaterii styropianowej to jej niska waga. Dzięki temu elementy dekoracyjne nie stanowią żadnego obciążenia dla ścian budynku, nie grożąc ryzykiem zerwania tynku lub innych uszkodzeń. Ponadto jest odporna na działanie pleśni oraz grzybów, co dodatkowo zwiększa praktyczność jej konserwacji. Do Państwa wyboru pozostają różnorodne style sztukaterii ze styropianu, które mogą Państwo dopasować do indywidualnych preferencji. Oferujemy zarówno klasyczne i barokowe, jak i modernistyczne oraz nowoczesne wzory. Wszystkie wykonane przez nas profile są od razu gotowe do montażu i malowania, co przyspiesza proces renowacji elewacji budynku lub też przebieg remontu w jego wnętrzach. Styropianowa sztukateria elewacyjna może mieć także zastosowanie praktyczne. Na zewnątrz warto wykorzystać ją przykładowo do odprowadzania wody opadowej poza obrys ściany. Dzięki temu można uniknąć formowania się nieestetycznych nacieków z deszczówki na elewacji budynku.

Sztukateria styropianowa wewnętrzna – zastosowanie

Chociaż sztukateria ze styropianu doskonale nadaje się do zastosowania na zewnątrz budynku, może być jednak stosowana także we wnętrzach. To przykładowo listwy oraz rozety sufitowe, listwy karniszowe, bazy i głowice wewnętrznych kolumn. Tego rodzaju elementy dekoracyjne mogą być montowane na sufitach i ścianach w salonie, sypialni albo przedpokoju. Ponieważ sztukateria styropianowa charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć, można stosować ją również w kuchniach i łazienkach. Elementy dekoracyjne ze styropianu są przez nas produkowane na wymiar, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ogranicza to do minimum ewentualne odpady, dlatego nie ponoszą Państwo nadmiernych kosztów. Na podstawie dostarczonego przez Państwa projektu lub fotografii możemy przygotować na zamówienie także sztukaterię o unikalnym designie. Co ważne, nie ponoszą Państwo dodatkowej opłaty za taką usługę. Produkowane przez nas listwy sufitowe, ścienne sztukaterie oraz gzymsy są przystosowane do montażu podświetlenia LED. Listwy i gzymsy oświetleniowe LED to idealna ozdoba w pomieszczeniach o różnej kubaturze. Za ich pomocą można maskować połączenia pomiędzy ścianami a sufitem, który pokrywają podwieszane płyty karton-gipsowe. Iluminacja świetlna wprowadza do pomieszczenia ciepłą, łagodną aurę, która podkreśla indywidualny styl oraz poczucie estetyki. Przebywanie we wnętrzu o takim oświetleniu sprzyja wyciszeniu oraz relaksowi.