SZTUKATERIA KRAKÓWSztukateria elewacyjna Kraków

Ozdobne elementy elewacji budynków, nazywane sztukaterią, kojarzą się głównie z architekturą odległych epok. Ich początki sięgają starożytności, ale prawdziwy rozkwit nastąpił w czasach renesansu i baroku. Przepych w późniejszych okresach został zastąpiony często wręcz przesadnym minimalizmem. Obecnie jednak sztukateria znów zyskuje na popularności, chociaż w bardziej subtelnym wydaniu, o czym świadczą realizacje naszej firmy na terenie Krakowa oraz pobliskich miejscowości.


Nowoczesna sztukateria Kraków

Stolica Małopolski to miasto, w którym nie brakuje zabytkowych budynków z mniej lub bardziej bogato zdobionymi elewacjami. Coraz więcej inwestorów – zarówno deweloperów budujących nowe osiedla, jak i osób prywatnych stawiających domki jednorodzinne – decyduje się na tego typu dekoracje, dzięki czemu ich inwestycje doskonale pasują do historycznej zabudowy. To także doskonały sposób, aby nadać zewnętrznym ścianom charakteru, którego brakuje płaskim, monotonnym elewacjom. Co istotne, sztukaterię można wykonać w dowolnym momencie, nie tylko podczas dużych prac budowlanych, ale także tych mniejszych, polegających na odświeżeniu zewnętrznego wyglądu budynków. Firma Sieradzki zrealizowała już wiele takich zleceń. Zajmujemy się produkcją oraz montażem ozdobnych elementów, jak gzymsy, pilastry, listwy okienne, a nawet kolumny. Nasza specjalność to bonie, czyli ozdobne elementy w narożach budynków. Wszystkie produkty są wykonywane na indywidualne zamówienie i zgodnie z aktualnymi trendami architektonicznymi.


Wysokiej jakości sztukateria elewacyjna w Krakowie

Do produkcji naszych elementów dekoracyjnych wykorzystujemy najlepszej jakości materiały, jak styropian i gips. Aby zapewnić im większą trwałość, stosujemy siatki i powłoki ochronne. Ich zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji, aby zapewnić skuteczne zabezpieczanie przed uderzeniami mechanicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi. To niezwykle istotne w przypadku sztukaterii elewacyjnej, która cały czas narażona jest na panujące w naszej części świata warunki: mroźne zimy, ciepłe lata czy nienależące do rzadkości opady deszczu, a czasem gradu. Dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom tego typu zagrożenia nie uczynią żadnych szkód, a sztukateria będzie doskonale się prezentować nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli są Państwo zainteresowani takim ozdobieniem elewacji swojego domu w Krakowie lub okolicach, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do zadawania pytań związanych z asortymentem lub usługami, na które z przyjemnością odpowiemy.