Sztukateria KielceSztukateria elewacyjna Kielce

Sztukateria na elewacji budynku to, inaczej mówiąc, ozdobne trójwymiarowe elementy na ścianach zewnętrznych. Tego typu dekoracje znane są już od starożytności, lecz jej prawdziwy rozkwit nastąpił dopiero w epoce renesansu oraz baroku. Typowy dla tamtych czasów architektoniczny przepych należy już do przeszłości. Przełom nastąpił wraz z nadejściem modernizmu, gdy sztukateria stała się bardziej subtelna, mniej rzucająca w oczy, za to wciąż w istotnym stopniu poprawia estetykę budynku. Współcześnie sztukateria elewacyjna cieszy się dużą popularnością, o czym świadczą liczne zlecenia zrealizowane przez naszą firmę w Kielcach i okolicznych miejscowościach.


Nowoczesna sztukateria Kielce

Remont elewacji to doskonały moment, aby nadać jej atrakcyjnego wyglądu, dodając lub odnawiając elementy sztukateryjne. Firma Sieradzki specjalizuje się właśnie w tego rodzaju realizacjach. Wykonujemy eleganckie gzymsy, kolumny, nadokienniki, odparowalniki, pilastry, a także bonie elewacyjne, czyli zdobione narożniki budynków. Takie dekoracje kojarzą się przede wszystkim z architekturą dawnych epok historycznych, lecz w ostatnich latach daje się zaobserwować powrót do sztukaterii w nowoczesnych inwestycjach. Obecnie elementy ozdobne charakteryzują się większą powściągliwością, stanowiąc przeważnie delikatne urozmaicenie, aby uniknąć nudnych, płaskich elewacji. Dotyczy to przede wszystkim większych budynków mieszkalnych lub należących do instytucji użyteczności publicznej. W przypadku domów jednorodzinnych coraz częściej zdarzają się inwestycje nawiązujące do klasycznych stylów architektonicznych.


Sztukateria elewacyjna ze styropianu i gipsu

Zajmujemy się produkcją oraz montażem dekoracji sztukateryjnych z lekkich materiałów, jak gips czy styropian. Tego rodzaju rozwiązania doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i starszych budynkach. Dzięki specjalistycznym powłokom ochronnym, stosowanym w naszych produktach, sztukateria jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, takich jak bardzo niska lub wysoka temperatura, opady deszczu czy silny wiatr. Nasze wyroby wyróżniają się także zwiększoną odpornością na uderzenia mechaniczne. Dzięki temu nawet po kilku latach będą doskonale się prezentować. Wszystkich mieszkańców Kielc i okolic, zainteresowanych sztukaterią elewacyjną, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie potrzeby pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania, a także z przyjemnością udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na pytania związane z asortymentem lub usługami.